גראנד מסטר טרויוקי אוקזאקי ז"ל

מסטר טרויוקי אוקזאקי ז"ל, דאן 9 J.K.A. ודאן 10 I.S.K.F לשעבר יו"ר ארגון ה- I.S.K.F , ארגון המאגד בתוכו מועדונים מרחבי ארה"ב ומדינות מכל העולם.

קרא עוד  

מה זה קרטה

קביעת המנצח או המפסיד אינה המטרה האולטימטיבית בקרטה-דו. הקרטה-דו היא אמנות לחימה המפתחת את האופי דרך האימונים כך שהקרטקה יהא מסוגל להתגבר על כל מכשול, פיסי או רוחני.

קרא עוד  

דמות הסנסאי

רבים מכירים את המילה, בעיקר מסרטים או מהטלוויזיה, חלק מכירים מושג זה מאומנויות לחימה מהתקופה שהתאמנו כילדים (או עד היום) בקרטה, ג'ודו, אייקידו או כל אמנות לחימה יפנית אחרת. אך מה היא משמעות המילה, מה זה אומר כשמישהו הוא סנסאי?

קרא עוד  

אוס

אפשר לשמוע את הקריאה "אוס" מתלמידי אמנויות לחימה מכל הסוגים הן ביפן ובהן במערב. לעתים משתמשים בה בביטוי לברכה, לפרידה או להכרה. זהו ביטוי יפני וכשמתאמנים בדוג'ו ביפן שומעים אותו לעתים קרובות.

קרא עוד  

אימונים לגילאי 40+

אומנויות הלחימה המסורתיות וביניהן הקרטה, הן ללא ספק יוצאות דופן מבין ענפי הפעילויות הדינמיים והתובעניים פיסית שאנשים ממשיכים להתאמן בהם גם בשנות חייהם המאוחרות.

קרא עוד  

הדוג'ו-קון - כללי המקום

כל מי שמתאמן קרטה, חייב להכיר את הדוג'ו-קון. בסוף כל אימון, קורס או תחרות כפי שמסטר אוקזאקי חוזר ואומר אימון מיוחד, נאמר הדוג'ו-קון בקול רם כתזכורת לדרך הקרטה בה אנו צריכים ללכת.

קרא עוד  

הניג'וקון (20 כללי הדוג'ו)

את הדוג'וקון כולנו מכירים ומשננים שוב ושוב אחרי כל אימון וכל קורס, אבל הניג'וקון היא קבוצת כללים לא פחות חשובים, אך פחות מוכרים.

קרא עוד