English Pусскийיצירת קשר

הסניף הראשי:
בהדרכת סנסאי עודד פרידמן,
מאמן קרטה בכיר
חגורה שחורה דאן 8

מרכז קהילתי בית אבא חושי
רח' אבא הלל סילבר 71
נווה שאנן, חיפה
טלפונים:
050-8671900


 
מאסטר טרויוקי אוקאזקי
מאסטר טרויוקי אוקאזקי, דאן 9 J.K.A. ודאן 10 I.S.K.F הוא יו"ר ארגון ה- I.S.K.F , ארגון המאגד בתוכו מועדונים מרחבי ארה"ב ומדינות מכל העולם.
כאשר מאסטר אוקאזקי התכונן לבחינה לדרגת הדאן 1 (חגורה שחורה ראשונה) אצל מאסטר פונאקושי הוא השקיע מאמצים רבים ואף דאג לעודד ולאמן את שני חבריו שרצו לעזוב את האימונים. ביום המבחן שני חבריו קיבלו חגורה שחורה והוא לא. אוקזאקי שבצעירותו היה בעל מזג חם, החליט שההחלטה חסרת הגיון לחלוטין. הוא ניגש למאסטר פונאקושי ביראת כבוד וטען בפניו שהוא חש שהמבחן לא היה הוגן, וביקש ממנו להסביר לו את מהות הקראטה ואיך להצליח. מאסטר פונאקושי , תוך הפגנת רצינות רבה ענה לאוקאזקי: "אני מבין את בעייתך, אוקזאקי ואני אכן אגלה לך את מהות הקראטה. אך זהו סוד ועליך להיות זהיר בשימוש בו". אוקזאקי הסכים מיד בהתלהבות ופונאקושי סימן לתלמידים שיעשו מדיטציה (בכדי לנקות את הראש) ואז נשען לעברו של אוקזאקי ולחש באוזנו: "המהות האמיתית של הקראטה-דו, אוקזאקי, היא:
"keep training, just keep training" ("המשך להתאמן, רק המשך להתאמן").
מאסטר אוקזאקי מספר שאותו אירוע נחרט בליבו ותמיד הוביל אותו בדרך הקראטה שלו. מאסטר אוקזאקי, הוא אכן אדם יוצא דופן, בעודו מתקרב לגיל 80, הוא מפגין כושר וביצועים כשל אדם שגילו מחצית משנותיו.
יש אנשי קראטה שאומרים: "אין אנו יודעים מי המציא את ה- Mawashi-geri וה- Yoko-geri אך סנסאיי אוקזאקי הוא האדם ש- perfected them " (הביא את הביצוע שלהם לידי שלמות).
מאסטר אוקזאקי החל את דרכו באומנויות הלחימה דוקא באומנויות הג'ודו והקנדו. עם היכנסו לאוניברסיטת טאושוקו בטוקיו הוא חזה בהדגמת קראטה ואייקידו והתרשם משניהם. הוא החל להתאמן בשני המקצועות ולבסוף החליט לבחור בקראטה. האימונים הראשונים, לדבריו היו קשים ומתישים (6 ימים בשבוע, 6 שעות ביום), ובנוסף אלו היו אימונים חד גוניים לחלוטין - רק מכות אגרוף, או רק בעיטות. בתום השבועות הראשונים מרבית התלמידים פרשו. אלו שנשארו - הרוויחו.
בתום לימודי הכלכלה לתואר הראשון בשנת 1953, מאסטר אוקזאקי שהיה אז דאן 3, עבד בתעשייה זמן קצר ובשנת 1955 עם הקמת ה- J.K.A החל לעבוד כמאמן.
 

שני בני חסותו הראשונים בקורס המאמנים הבכירים של ה- J.K.A היו סנסאיי מיקאמי וסנסאיי קאנאזאווה, שהיה אלוף יפן הראשון.
ב- 1961 נשלח מאסטר אוקאזקי לפילדפלפיה במטרה לקדם את הקראטה באזור החוף המזרחי של ארה"ב. לאוקזאקי הוקצבו 6 חודשים לייסד את הארגון. בהגיעו לארה"ב הוא לא ידע מילה באנגלית, וזמן קצר לאחר מכן, הודיע לארגון שהמשימה בלתי אפשרית בזמן כה קצר. אי לכך הוא קיבל הארכה ל'זמן מה'… כמעט 30 שנה חלפו מאז. ההתחלה היתה קשה מאוד, תלמידיו לא הבינו אותו, וכל שהוא ידע להגיע היה: "Shut up, just do it", לאחר זמן מה הבין שיש בעיה כי כמעט כל תלמידיו עזבו. אשתו לעתיד, הגיעה בזמן והסבירה לו כיצד לתקשר עם האנשים בצורה מתאימה.

אוקאזאקי, פונאקושי, נאקאיאמה
מהתחלה קשה זו, אוקזאקי ייסד את אחד מארגוני הקראטה החזקים ביותר בארה"ב ובעולם. בארגון ה- I.S.K.F יש מאות מועדונים בארה"ב ובמדינות נוספות בעולם. מאסטר אוקזאקי אומר כי מטרתו היא למלא את חובתו למוריו הראשונים, מאסטר פונאקושי ומאסטר נאקאיאמה, מחוייבות זו סבה סביב "הצגת וקידום הפילוסופיה המקורית של הקראטה-דו כדרך חיים".

מאסטר אוקזאקי הוא מאמנו האישי של סנסאיי עודד והקשר עימו הדוק ורצוף החל משנת 1987.
חזרה
בית הספר היוקרתי לקרטה והגנה עצמית בהדרכת עודד פרידמן | טלפון 050-8671900 | www.shotokan-ryu.co.il
 

לייבסיטי - בניית אתרים